Якою фарбою можна фарбувати у зимовий період

Якою фарбою можна фарбувати у мороз
Багато людей планують здійснювати ремонтні роботи у теплу пору року. Починаючи із середини весни, створюються сприятливі умови для малярських робіт. Тим більше, що одним із головних критеріїв для якісного фарбування металевих, бетонних, дерев'яних та цегляних поверхонь є температурний режим від +5 градусів.
Проте побутова чи промислова терміновість у реставрації об'єкта буквально змушують проводити оздоблювальні роботи за низьких температур. Чекати відповідну цифру на термометрі немає часу, тому питання, якою фарбою можна фарбувати в мороз, залишається актуальним завжди.
У цій статті ми вирішили внести ясність про склади, які відмінно підходять для внутрішніх та зовнішніх робіт при мінусовій температурі, виявимо їх особливості та дізнаємося про тонкощі підготовки поверхні. Тож поїхали!
склад
Фарби для робіт з морозу в народі називають "всесезонки". Їх можна наносити у межах від -20 до +35 градусів. У цьому температурному діапазоні в'язкість фарби та властивості не змінюються, тому вони особливо потрібні на підприємствах, що виготовляють холодильні камери, прибережні споруди, харчові продукти.
Зовні вони дуже схожі зі стандартними емалями, проте склад значно відрізняється. В основний склад фарб для робіт в мороз входять такі компоненти:
1. Термостійкий лак: покращує гідрофобні властивості, утворює додатковий захисний шар на поверхні.
2. Наповнювачі з цинку: за рахунок цинку в'язкість не порушується навіть за низьких температур, тому фарба придатна для нанесення при негативних температурах.
3. Антикорозійний пігмент: забезпечують протекторні властивості та довготривалий захист від розвитку корозії.
Виготовляються фарби на епоксидній, водоемульсійній або акриловій основі. Вони служать грунтовним, проміжним та фінішним покриттям. Ефективно захищають бетонні, залізобетонні, цегляні та металеві конструкції від будь-яких погодних умов. Призначені для північних зон зі змінним тиском та високою концентрацією вологості.
Особливості епоксидних, водоемульсійних та акрилових фарб
Також, як і більшість інших сучасних емалей, епоксидні, водоемульсійні та акрилові фарби мають чудові декоративні якості. Вони легко піддаються колеровке, тому їх можна купити будь-якого кольору та відтінку.
Фарби, якими можна фарбувати в мороз мають ряд переваг:
Створюють міцне матове покриття, що витримує механічні навантаження і складні кліматичні умови: дощ, сніг, ультрафіолет.
Чи не руйнується при контакті з бензином, маслами, хімічними лугами. Легко миються водно-мильним розчином.
Служать бар'єром від корозії та іржі.
Під час експлуатації є абсолютно нешкідливими.
Теплоізоляційні властивості.
Використовуючи фарбу за мінусової температури, наносити її на поверхню рекомендується вранці. Їхній час висихання трохи довший, ніж у стандартних емалей, тому промені сонця прискорює процес сушіння. Рекомендовано наносити дуже тонкими шарами 2-3 шари.
Підготовка поверхні
Без певних дій наносити фарбу в мороз не можна, інакше про якісне покриття можна буде забути. Принцип підготовки поверхні складається із стандартних правил:
Очищає робочу зону від старого покриття.
Обробляє поверхню наждачним папером, піскоструминним очищенням або іншим зручним способом.
Зашпаровування нерівностей за допомогою шпаклівки.
Ґрунтовка (у разі потреби).
Використовуючи епоксидну, водоемульсійну або акрилову фарбу, а також дотримуючись вищезгаданої послідовності дій, вам вдасться якісно провести фарбувальні роботи за негативної температури!


1403 19.01.2022
Связанные товары